полезное для смартфонов

Головна » Статті » інші цікаві та корисні статті

SIM-карта сотового телефона для хакера
Спочатку специфікації GSM-сети були дуже прості. Зв'язківцям виділили частотний діапазон 862-960 Мгц. Вони розділив його на дві частини. Діапазон 890-915 Мгц визначили для пересувних систем - простих мобільних телефонів. 935-960 Мгц відвели для передавачів базових станцій. Розробниками в стандарті GSM використовується вузькосмуговий багатостанційний доступ з тимчасовим розділенням каналів. Для захисту від помилок в радіоканалах при передачі інформаційних повідомлень застосовується блокове і згортальне кодування з перемеженієм. У міській межі одній з найстрашніших бід стала інтерференція радіохвиль. Для боротьби з цим явищем в стільникових телефонах і базових станціях використовуються еквалайзери. Вони витягають сигнал в його провалах.

Ви, напевно, вже відмітили, що мікрофон стільникового телефону працює тільки тоді, коли ви говорите. Це особливість стандарту GSM, а не трубки. У нім вибрана частотна маніпуляція гауса з мінімальним частотним зрушенням. Такий спосіб роботи вимагає мінімум електроенергії і досить просто реалізується в сучасній техніці.

Захист розмов від прослуховування є одній з найважливіших частин стільникових переговорів. Оператори витрачають на це крупні суми. У стандарті GSM досягається високий ступінь безпеки передачі повідомлень. Це здійснюється завдяки шифруванню повідомлень по алгоритму з відкритим ключем. Сучасні комп'ютери не можуть в реальному часі розшифровувати такі переговори.

Зрозуміло, при отриманні санкції на прослуховування ваша трубка може бути «записана», але зробити це можна за існуючим законодавством тільки через судМережа GSM побудована дуже просто. Є комутатор, базові станції, кінцеві користувачі і безліч інтерфейсів. Останні відповідають буквально за все: зв'язок з паралельними мережами для роумінгу, контроль за засобами на особовому рахунку абонента і тд. Ми не в тонкощах розповідатимемо про всі особливості роботи GSM-сетей, а просто розповімо вам про найцікавіші моменти.

«Мережа стежить за вами». Комутатор мережі GSM завжди отримує інформацію про положення абонента в мережі (зрозуміло, його трубки). Це необхідно для швидкого з'єднання, відмови в з'єднанні і білінга (система тарифікації). Стеження здійснюється через міжнародний ідентифікаційний номер рухомого абонента (IMSI). Спеціальний реєстр постійно може видати всю інформацію про абонентів, що знаходяться в мережі: пізнавальні номери і адреси, а також параметри достовірності абонентів, склад послуг зв'язку, спеціальна інформація про маршрутизацію і роумінг. Хто може користуватися цими даними? Відповідь очевидна - сам оператор, інші оператори, які є партнерами, і спеціальні служби безпеці.

Ідентифікація абонента. Найтоншим местомом будь-якої мережі залишається точне розпізнавання абонентів. Робиться це по даним, записаним на SIM-карту. Іноді в хід пускається власний ідентифікаційний номер мобільного телефону. Він передається в мережу, але реально оператори не користуються цією інформацією. Для виключення незаконного підключення до мережі вводяться механізми аутентифікації - посвідчення достовірності абонента. При роботі цього сервісу створюється декількох блоків і формуються ключі і алгоритми аутентифікації. В результаті перевіряються повноваження абонента, і здійснюється його доступ до мережі зв'язку. Кожен користувач стільникового телефону на час користування системою зв'язку отримує стандартний модуль достовірності абонента (SIM), який містить: міжнародний ідентифікаційний номер (IMSI), свій індивідуальний ключ аутентифікації (Ki), алгоритм аутентифікації (A3).

За допомогою записаної в SIM інформації в результаті взаємного обміну даними між рухомою станцією і мережею здійснюється повний цикл аутентифікації і вирішується доступ абонента до мережі. Процедура перевірки мережею достовірності абонента реалізується таким чином. Мережу передає випадковий номер (RAND) на рухому станцію. На ній за допомогою Ki і алгоритму аутентифікації A3 визначається значення відгуку (SRES), тобто SRES = Ki * [ RAND].

Таким чином, стало ясно, як мережа ідентифікує своїх абонентів. Виявляється, якщо створити дубль SIM-карты, то можна підмінити абонента в мережі. До речі, якщо ви втратили SIM-карту, то оператор видає вам не дублікат, а нову карту. Залишилося розібратися чи можна працювати з цими цікавими картками? Виявляється, відповідь позитивна.
. Всі не цифрові стандарти мобільного зв'язку можна прослуховувати простим сканером ефіру, який не складе труднощів купити за 200 доларів на найближчому радіоелектронному ринку.

Декілька слів про те, як це працює


Машинки для работы с SIM картами

SIM-карта содержит множество интересных данных. Прочитать или записать ее дело не очень хитрое. Правда, около года назад разработчики SIM заявили, что начали продавать новые карты, которые не могут быть переписаны любителями. Впрочем, через месяц появились и новые SIM-ридеры/писалки.



Сейчас в открытой продаже очень много всевозможных сканер-программаторов SIM-карточек. Они умеют читать сервисную информацию SIM-карты, редактировать записную книжку и менять коды доступа карточки и создавать резервные копии sim-карты. Решение подключается обычно через COM-порт и имеет отдельное питание.

С помощью SIM Scaner возможно без особого труда создать запасную sim-карточку на случай утери основной. Таким образом, вам удастся сохранить деньги, которые требует оператор за создание новой карточки. SIM Scaner позволяет считать KI и IMSI коды. Выше мы еже писали, что они являются регистрационными ключами карточки. При необходимости с помощью них можно быстро и легко создать новую sim-карту.

Сейчас появилась масса объявлений, которые предлагают вам в одной SIM-карте иметь несколько номеров. Сканер позволяет это сделать. Возможно создание эмуляторов класса "десять в одной". Переключение между операторами производится PIN-кодом. Те, кто пользовался аккумуляторами «бутербродами» прекрасно понимают ситуацию. Внимание! Бытует заблуждение, что на одном сотовом телефоне могут работать одновременно несколько телефонных номеров. Это не так. Только один номер может быть активен. Пользователь выбирает его через ввод PIN-кода. Это очень удобно. Предоставляет ли SIM-эмулятор те же функции что и sim-карта? Да. Для каждого телефонного номера в SIM-эмуляторе назначаются отдельный PIN, PUK коды и номер SMS центра. Также, в случае с SIM-EMU 6 имеется возможность хранения 254 номеров записной книжки и 99 SMS сообщений на карте-эмуляторе.

Всех вас волнует вопрос по созданию клонов SIM-карт. Практически это не составляет никакого труда. Однако, если в сети оператора обнаружено два одинаковых аппарата, то SIM-карта мгновенно блокируется. Совершить звонок вам не удастся. Поберегите свои нервы, которые могут быть изрядно потрепаны органами милиции. Обмануть оператора на этом этапе абсолютно невозможно. Еще раз повторю, что оператор тщательно следит за всеми включенными в сеть аппаратами.

К сожалению, Sim-сканер не позволяет узнавать PIN и PUK коды заблокированной карты. Эта проблема связана с аппаратной частью чипа. Тратить свое время в этом направлении абсолютно не целесообразно.

Если вы приобретаете Sim-сканер, то помните, что в ваши руки попадает очень серьезный инструмент. Лучше не допускать до него людей посторонних.

Заключение

GSM-операторы стали главным выбором российского сотового мира. Относитесь к этому миру с умом, и он подарит море замечательных моментов, о которых простые абоненты могут просто мечтать. Будьте аккуратны с любыми экспериментами и сперва ознакомьтесь с существующими правилами и законодательством, чтобы не попасть в неприятную ситуацию. До встречи!

Категорія: інші цікаві та корисні статті | Додав: BoSS (28.05.2008)
Переглядів: 2149 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
інші цікаві та корисні статті
symbian
Apple
Nokia
перепрошивка взлом..
поради для користувачів смартфонів
Топ 16 самих концептуальних телефон
Наше опитування
шоб ви хотіли бачити на нашому сайті?
Всього відповідей: 188
Міні-чат
Реклама
Анекдот

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0