полезное для смартфонов

Головна » Статті » інші цікаві та корисні статті

Телефони шпіонять за нами
Як мобільні телефони дозволяють шпіонити за кожним нашим рухом
Новий секретний проект уряду Великобританії під назвою Celldar дозволить шпіонити за будь-якою людиною, мобільним телефоном, що володіє, у будь-який час і в будь-якому місці, де є зона радіопокриття.
Секретне дослідження технології радіолокації, що проводиться урядом Великобританії, дозволить створити безпрецедентну систему стеження в стилі "Великого брата".
Принципово нова технологія, нехтуючи будь-якими принципами цивільних свобод, дає правоохоронним органам і спецслужбам можливість відстежувати переміщення абонентів в "реальному режимі часу" практично в будь-якій точці Великобританії.
Технологія "бачить" форму об'єкту, коли радіохвилі, що випромінюються стільниковими базовими станціями, зустрічають перешкоду. Сигнали, відбиті назад нерухомим об'єктом, наприклад, стіною або деревом, фільтруються приймачем. Це дозволяє відстежувати все, що рухається, наприклад, автомобілі або людей. Раніше для радарів було потрібне масивне фіксоване устаткування, а також вважалося, що сигнали, передавані базовими станціями, є дуже слабкими для використання в подібних цілях.
Система працює у будь-якому випадку, коли мобільний телефон в змозі приймати сигнал, тобто знаходиться в зоні обхвату оператора стільникового зв'язку. З використанням приймачів, приєднаних до мобільної базової станції, користувачі нової технології зможуть локалізувати і побачити на екрані будь-який рухомий автомобіль або людину в радіусі сотень миль.
Спостерігач з портативним приймачем, що має розміри небагато чим звичайнішого ноутбука, може використовувати його як "персональний радар", що покриває територію навколо користувача. Дослідники працюють над тим, щоб забезпечити нове устаткування "рентгенівським зором", тобто здатністю "бачити" крізь стіни і заглядати в будинки людей.
Представники Міністерства оборони сподіваються представити нову систему в найближчі терміни, наскільки дозволять ресурси. Перш за все, в нових засобах розвідки зацікавлені служби безпеці і поліція. За словами самих дослідників, система Celldar призначена для боротьби з тероризмом, для цілей забезпечення безпеки, а також для управління дорожнім рухом.
Реакція правозахисних груп послідувала негайно.
"Це страхітлива ідея, - заявив Симон Девіс (Simon Davies), директор Privacy International. - Уряд просто наживається на існуючих страхах публіки щодо безпеки і представляє нові системи, які не є ні бажаними, ні необхідними".
Побудова системи на основі даної технології, що дозволяє ідентифікувати особу по мобільному телефону, означатиме, що можна визначити місцеположення особи і спостерігати на екрані всі її переміщення на відстані сотень миль.
Прототипи показали ефективність на відстані від 50 до 100 метрів, але розробники упевнені, що відстань можна істотно розширити.
Після ряду зустрічей і переговорів з Roke Manor (Romsey, Hants), приватною дослідницькою компанією, Міністерство оборони заснувало проект вартістю в декілька мільйонів фунтів стерлінгів. Звіти по даних зустрічах засекречені.
Офіційні представники англійського уряду підтвердили надзвичайну зацікавленість Міністерства оборони в даному проекті. "Зараз вся справа в ресурсах", - сказав один з них.
До участі в проекті були запрошені також деякі приватні фірми, що займаються розробками в області безпеки.
Нова система має цілий ряд незаперечних переваг. Відпадає необхідність установки дорогого і громіздкого розвідувального устаткування, і підвищується оперативність дій поліції і спецслужб при стеженні за підозрюваними, запобіганню потенційним злочинам або терористичним актам. Видно, в першу чергу технологія використовуватиметься для охорони критичних споруд, таких як порти, аеродроми, атомні станції і так далі Можна контролювати периметр об'єкту без використання банку CCTV екранів і десятків дорогих камер - при детектуванні радаром руху, одиночна камера фокусується на відповідній ділянці.
Celldar може також використовуватися для моніторингу дорожнього руху, коли звичайні камери стають непридатними для використання при поганій погоді і обмеженій видимості.
Широке застосування нової технології і у військових цілях. Спеціальні оснащені автомобілі і навіть солдати можуть використовувати портативні радари для визначення місцеположення супротивника.
Природно, існує і "зворотний бік медалі", яка викликає найбільші побоювання, якщо технологія потрапить до "поганих рук". Пристрою Celldar неможливо виявити. Їх зможуть використовувати, наприклад, приватні детективи, а також інші особи в особистих або комерційних цілях.


Категорія: інші цікаві та корисні статті | Додав: BoSS (23.05.2008)
Переглядів: 1011 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
інші цікаві та корисні статті
symbian
Apple
Nokia
перепрошивка взлом..
поради для користувачів смартфонів
Топ 16 самих концептуальних телефон
Наше опитування
шоб ви хтіли бачити на нашому сайті?
Всього відповідей: 167
Міні-чат
Реклама
Анекдот

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0