полезное для смартфонов

Головна » Статті » поради для користувачів смартфонів

Що загрожує мобільнику на морозі?
Взимку мерзнуть не тільки вуха і носи, але і мобільні телефони громадян. Чи загрожує мороз працездатності мобільного телефону? Холод перш за все впливає на телефонний акумулятор. Радіотелефон з дуже охолодженим акумулятором може тимчасово не працювати, навіть не дивлячись на те, що він повністю заряджений. Якщо ви потрапили в таку ситуацію на вулиці, а подзвонити необхідно, то спробуйте зігріти телефон в теплій кишені. Є шанс, що після відігрівання батарея частково відновиться і вдасться зробити дзвінок. Никель-металл-гидридные (NIMH) акумулятори схильні до погіршення робочих характеристик при температурах нижче -10 градусів С. Рабочие характеристики літій-іонних (Liion) і літій-полімерних (Li-pol) акумуляторів істотно погіршуються вже при температурах нижче 0 градусів С. Болєє «морозостійкими» виявляються що вважаються застарілими нікель-кадмієві (Ni-cd) акумулятори, які не застосовуються в сучасних телефонах. Багатократне охолоджування впливає на ємкість акумулятора, зменшуючи її. До цього ефекту практично не схильні нікель-кадмієві батареї, в невеликому ступені такий ефект спостерігається у батарей на основі літію. Більше інших втрачають ємкість никель-металл-гидридные (NIMH) акумулятори.
Дисплей
Чутливим до перепаду температур виявляється і дисплей. У кольорових дисплеїв порушується правильне перенесення кольорів, а монохромні дисплеї, як правило, втрачають свою швидкодію, різко зростає їх контрастність - екран може просто «почорніти». При певній температурі картинка «замерзає» - стає нерухомою, але телефон при цьому ще може дзвонити. При прогріванні до більшості дисплеїв возвращаються їх колишні функції. Проте у деяких старих телефонів використовувалися такі типи рідких кристалів, які не витримували охолоджування і дисплеї виходили з ладу. Певне значення може мати і конструкція самого дисплея, зокрема, товщина рідкокристалічного шару.
Електроніка
Впливає холод і на електронні елементи. Наприклад, електролітичні конденсатори, які є в кожному телефоні, міняють свою ємкість, а це може спровокувати перешкоди в різних ланцюгах. При цьому чим нижче технологічна культура виробника і культура інженерної розробки телефону, тим більше він схильний до впливу температури. Конструктори зазвичай закладають всілякі допуски на відхилення від заданих характеристик електронних компонентів. Такі допуски значно гірше або відсутні у погано спроектованих апаратів, проведених на фабриках з невисокими технологічними вимогами. При сильному охолоджуванні кварцевого генератора, задаючого частоту, телефон може втратити робочу «хвилю» і просто стати «не видимим» для базової станції. Чи впливає холод на роботу flash-памяти, до кінця неясно. Цілком імовірно, що вихід з ладу пам'яті провокується нештатною роботою батареї. Коли вона не видає необхідну потужність для перезапису частини інформації. В результаті стертим може опинитися частина програм, необхідних для нормальної роботи апарату. Зовні це може виглядати так: телефон замерзає і вимикається, а після прогрівання він «глючит», або його просто не можна включити знов. Зазвичай така несправність усувається «перепрошивкой» в сервіс-центре.

Рекомендації
Рекомендації, які допоможуть зберегти працездатність вашого телефону, дуже прості: тримаєте його у внутрішній кишені. Під час розмови телефон не встигне замерзнути: рятує тепло рук і потужність, що виділяється самим апаратом в цьому режимі. Можна користуватися головною гарнітурою, залишаючи телефон в теплій кишені під час розмови. Не варто зберігати телефон в спеціальних зовнішніх кишенях сумок, барсеток або одяг, де він може сильно промерзнути. Особливо варто звернути увагу на оберігання телефону від запітніння, яке відбувається під час швидкого перенесення охолодженого телефону в тепле приміщення. Щоб волога, що утворилася, не спровокувала замикання, просто вийміть на якийсь час батарею. На жаль, час витримки в теплому приміщенні сильно залежить від конструкції/моделі телефону. Різні виробники трохи по-різному визначають робочий діапазон температур, при якому гарантується нормальна робота мобільного телефону. Зазвичай діапазон визначається від -10 градусів З до +40 З або навіть +55 градусів З (залежно від моделі).


Категорія: поради для користувачів смартфонів | Додав: BoSS (23.05.2008)
Переглядів: 1045 | Теги: акумулятори, Що загрожує мобільнику на морозі?., рекомендації | Рейтинг: 0.9/10
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
інші цікаві та корисні статті
symbian
Apple
Nokia
перепрошивка взлом..
поради для користувачів смартфонів
Топ 16 самих концептуальних телефон
Наше опитування
шоб ви хотіли бачити на нашому сайті?
Всього відповідей: 188
Міні-чат
Реклама
Анекдот

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0